Ohjelma


Narrin näyttämö perjantaina 29.3.

Nuorten toimintakeskus Happi, Sörnäisten rantatie 31


  • Aikataulu

    klo 16:30 – 21:00

  • Teatteri Sisar: Mulla ei ole nälkä
    (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Sarppa Heiskanen, apuohjaus: Emilia Saari

    Narrin teatteriryhmä Vanukas: Musta lammas
    (10 – 15 vuotiaat)
    ohjaus: Vilma Salmi

    18:30 – 19:15 ”väliaika” buffa auki

    Helsingin kristillinen koulu: Ester – valmis rohkeuteen
    (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: työryhmä, Laulujen ohjaus: Nina Virtanen

    Narrin teatteriryhmä Räjähdysvaara: Frankenstein 2019
    (16 – 20 vuotiaat)
    Ohjaus: Kristiina Haapasalo,


 

Kling & Klang lauantaina 30.3.

Itä-Helsingin Nordsjö lågstadieskolan, Ulapparaitti 6


  • Aikataulu

    klo 12:00 – 20:00

  • Teatteriryhmä Havis: Pysäkillä
    (16 – 20 vuotiaat)
    Ohjaus: Anna Laulamaa, Koreografia/visuaalinen suunnittelu: nuoret + Anna Laulamaa

    Narrin teatteriryhmä Maailmanpyörä: Myrskyn silmä
    (21 – 25 vuotiaat)
    Ohjaus: Kristiina Haapasalo

    14:00 – 14:45 ”väliaika” buffa auki

    Lasten kulttuurikeskus Musikantit / Nuoret musikantit:
    Peppi Pitkätossu
    (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Suvi Nyström, Koreografi: Sergei Silkin,
    Lauluvalmennus: Tatiana Lenchitskaya

    Soivat Musikantit: Kansallispukuilmiö (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Johanna Pahtela

    Lasten kulttuurikeskus Musikantit/ArtMix: Tyynyn sielu
    (16 – 20 vuotiaat)
    Ohjaus: Tatiana Lenchitskaya, Apuohjaaja: Suvi Nyström, Koreografi: Sergei Silkin

    18:00 – 19:00 ”väliaika” buffa auki

    Vaskivuoren lukioteatteri: Työmiehen vaimo
    (16 – 20 vuotiaat)
    Ohjaus: Hanna Ryti, kirjoittanut Minna Canth,
    dramatisoinut Heini Tola


 
 

Narrin näyttämö lauantaina 30.3.

Nuorten toimintakeskus Happi, Sörnäisten rantatie 31


  • Aikataulu

    klo 12:00 – 20:30

  • Narrin teatteriryhmä Valkosuklaa-apinoiden vallankumous: Kolme aikaa – Musta
    (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Petri Ihonen, Käsikirjoitus: työryhmä

    Pukinmäentaidekoulut/Hamlet: Lasten uni
    (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Anu Myllyniemi, käsikirjoitus: Anu Myllyniemi ja työryhmä

    13:45 – 14:30 ”väliaika” buffa auki

    Narrin teatteriryhmä Stagekärpäset: Ilonen talo
    (16 – 20 vuotiaat)
    Ohjaus: Nora Schüller, käsikirjoitus Kreetta Onkeli

    Narrin teatteriryhmä Mutkattomat käänteet: Keltainen Pallo
    (21 – 25 vuotiaat)
    Ohjaus: Nora Schüller, käsikirjoitus: Tuomas Timonen,

    16:45 – 17:45 ”väliaika” buffa auki

    Narrin Torpparinmäen teatteriryhmä: Rajat
    (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Vilma Salmi

    Pukinmäen Taidekoulut/Pendulum: Pendulum
    (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Pekka Mattila, käsikirjoitus: Pekka Mattila ja Pendulum -ryhmä

    Narrin teatteriryhmä Varjokuva: Unessa en koskaan tapa
    (16 – 20 vuotiaat)
    Ohjaus: Samuli Mäkisalo, käsikirjoitus: Satu Rasila,
    Huom! Ei suositella lapsille


 
 

Narrin näyttämö sunnuntaina 31.3.

Nuorten toimintakeskus Happi, Sörnäisten rantatie 31


  • Aikataulu

    klo 12:00 – 20:15

  • Kilterin koulun 9fh: Lähetä ees nuudeleita (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Salla Siukonen
    esityksen valmistelu: 9fh-ryhmän oppilaat ja opettaja

    väliaika, noin puolituntia

    Teatteri Vahvat tunteet: Karhu ja Prinsessa (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaaja Tatjana Talipov

    väliaika, noin puolituntia

    Roihuvuoren nuorisotalo/Saranaturbulenssi: Illusionnellisuus (16 – 20 vuotiaat)
    Koreografia: Rosaliina Yacoub, Lilja Suomi

    väliaika, noin puolituntia

    Narrin teatteriryhmä Muumikultti: Tapaus Afterdawn – Parodia murhamysteeristä (10 – 15 vuotiaat)
    Ohjaus: Heini Vahtera, puvustus ja lavastus: Muumikultti työryhmä

    väliaika, noin puolituntia

    Narrin teatteriryhmä Joukkolaukka: Pentekosto
    (16 – 20 vuotiaat)
    Ohjaus ja dramaturgia: Taru Kasandra, esityksen suunnittelu: Joukkolaukka
    Huom! Ei suositella lapsille

    väliaika, noin puolituntia

    Narrin teatteriryhmä Banaani X: Matti
    (16 – 20 vuotiaat)
    Ohjaus Vilma Salmi